zdrowo jemy :) - porady Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej

Zachęcamy wszystkich Rodziców do zapoznania się z materiałami opracowanymi

przez Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej:

•cukier a zdrowe dzieci

•co kryją w sobie owoce?

•jak zrezygnować ze słodyczy

•jak ograniczyć cukier w diecie

•dlaczego warto spożywać warzywa

•alergeny w żywności

Na stronie NCEŻ https://ncez.pl/ można także znaleźć m. in. artykuły i infografiki

dotyczące karmienia piersią,jadłospisy dla dzieci szkolnych

oraz wywiady z ekspertami.

"(...) Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej zrodziło się z potrzeby szerzenia wiedzy w zakresie żywienia i zdrowego stylu życia, pozytywnej zmiany postaw i nawyków żywieniowych, a w konsekwencji poprawy stanu zdrowia Polaków. Bazując na działalności IŻŻ oraz czerpiąc z doświadczenia i nowoczesnych narzędzi, wypracowanych w dotychczas realizowanych programach, NCEŻ staje się wiarygodnym, sprawdzonym i przede wszystkim łatwo dostępnym źródłem wiedzy dla każdego Polaka. Każdy zainteresowany poprawą stanu swojego zdrowia i jakości życia, ma dostęp do wyników najnowszych badań prowadzonych przez IŻŻ, szeregu artykułów edukacyjnych i materiałów video. Zawsze też może skorzystać z profesjonalnego doradztwa doświadczonych ekspertów związanych z Instytutem."